Žraločia chrupavka – výživa kĺbov a chrupaviek nie len pre športovcov

Čo je to žraločia chrupavka?

Prívlastok v názve „žraločia“ v tomto prípade nie je vôbec figuratívny. Celkom jasne nám naznačuje a vysvetľuje odkiaľ tento výživový doplnok pochádza – áno, zo skutočných žralokov! Konkrétne z ich rozdrvených a mrazom vysušených chrupaviek. Žraloky totižto napodiv nedisponujú klasickou kostrou ako majú ostatné ryby, ktoré poznáme. Ich kostra je úplne celá tvorená chrupavkou, a tá ďalej tvorí hlavnú a látku vo výživovom doplnku, ktorý môže napraviť mnohé problémy pohybového aparátu.

Pozor! Kto by si myslel, že žraločia chrupavka je len výrobok pre fitness nadšencov, maniakov na činky, kulturistov či športovo aktívnych ľudí, ktorí svoj pohybový aparát patrične a často nadpriemerne zaťažujú, nie je to tak úplne pravda. Práve naopak! Produkt je vhodné užívať v každom veku – ako v mladosti tak aj v neskoršom veku.

Oslabený kĺbový aparát nemusí byť neriešiteľným problémom, s ktorým sa je potrebné zmieriť a ísť ďalej – aj keď o paličke. Žraločia chrupavka môže byť práve tým správnym riešením ako aj reakcia na už zaťažujúci neželaný zdravotný stav, alebo ako úspešná prevencia. Čistá žraločia chrupavka v prijateľne ľahko konzumných želatínových kapsulách a bez prímesí vám dodá to, čo vaše telo potrebuje vo vysokej a nadštandardnej kvalite.

Naviac žraločiu chrupavku poznajú v čínskej aj ázijskej medicíne a teší sa dlhej, úspešnej tradícii.

Žraločia chrupavka gymbeam
žraločia chrupavka gymbeam

 

  • Cena: 9,95€
  • Zloženie(1 tableta): 500 mg žraločia chrupavka prášok
  • Obsah balenia: 100 tabliet

Zloženie žraločej chrupavky

Žraločia chrupavka je výlučne prírodný organický produkt. Je bohatá na bielkoviny – konkrétne kolagén a potom nebielkovinové látky ako je glukozamínchondroitín – dve najdôležitejšie látky v oblasti starostlivosti o kosti, väzivá a šľachy v našom tele. Obsahuje tiež minerálne látky a stopové prvky ako sú vápnik a fosfor vhodné najmä pre ženy v období menopauzy, kedy je u nich možný výskyt osteoporózy nadmieru vysoký a pravdepodobný.

Žraločia chrupavka – nie v každom prípade vhodná!

V prípade mnohých liečiv či výživových doplnkoch existujú samozrejme prípady, kedy ich užívanie môže byť obmedzené alebo aj úplne vylúčené. V spojení so žraločou chrupavkou nevzniká veľa situácií, kedy je tomu práve takto, no napriek tomu pár z nich sa dozaista oplatí spomenúť.tehotna žena

Tehotnédojčacie ženy už samé dobre vedia, že v citlivom období pri tehotenstve či po pôrode musia dávať pozor na zloženie všetkého, čo do svojho tela na dennej báze prijímajú, či sa už jedná o samotné potraviny alebo rôzne liečivé látky a doplnky výživy. Bohužiaľ, žraločia chrupavka sa tehuľkám ani dojčiacim ženám neodporúča. Taktiež sa užívanie neodporúča deťom mladším ako 12 rokov.

Pozor si treba dať aj krátko po operáciách, rôznych chirurgických zákrokoch a zlomeninách. Nie je vhodné užívať žraločiu chrupavku ešte v dobe liečenia traumy, ani veľmi skoro po zhojení zlomenín. Látky obsiahnuté v tomto výživovom doplnku by totižto mohli nepriaznivo ovplyvniť dodatočné hojenie. Preliečenie je lepšie prečkať bez užívania žraločej chrupavky.

Pozitívne účinky žraločej chrupavky

Prevencia proti rakovine

Možno aj táto pozitívna a nádejná informácia pridala za posledné roky žraločej chrupavke na popularite medzi širokou verejnosťou aj vedeckou spoločnosťou. Rakovina ako civilizačné ochorenie, ktorému mnoho ľudí ročne podľahne alebo s ním vedú ťažký, neúprosný boj, je strašiakom pre všetkých.

Výskumy potvrdili, že žraločia chrupavka dokáže aktívne bojovať s niektorými formami rakoviny. Konkrétne v našom tele robí to, že svojimi vlastnými prostriedkami zabraňuje a obmedzuje angiogenézu – teda vytváranie cievnej siete, ktorá ďalej vyživuje a dopomáha k rastu aj napr. potencionálnym nádorom v našom organizme.

Stavia tak obrannú líniu medzi nami a rakovinou. Na druhej strane pre tých, ktorí túto závažnú chorobu úspešne prekonali, žraločia chrupavka ponúka možné odstránenie vedľajších účinkov chemoterapie ako bežnej a mnohokrát nevyhnutnej súčasti klasického liečebného postupu.

Imunitný systém

Treba ho podporovať vždy, keď je na to priestor a možnosť. Nie len užívanie samotných vitamínov, no aj výživové doplnky ako žraločia chrupavka vedia nastaviť akúsi obrannú líniu nášmu organizmu voči nepríjemným zmenám počasia, alergickým podnetom či menším chorobám, ktoré nás s vervou napadnú hneď ako ucítia hocaké oslabenie zdravotného stavu jedinca. Častokrát neskôr vyúsťujúc do nepríjemnejších a závažnejších zdravotných ťažkostí.

Pokožka, nechty, vlasy

Látku ako je napr. kolagén si každý poľahky spojí s blahodarným účinkom v oblasti výživy pleti. Kolagén udržiava našu pokožku mladú, pružnú, hydratovanú a krásnu. Prečo by nám inak reklamy v televízii podsúvali tak veľa kozmetických prípravkov s takým alebo onakým obsahom tejto zázračnej látky? V tomto prípade výrobcovia neklamú. Kolagén je vlasynaozaj poklad medzi pokladmi.

A žraločia chrupavka sa napokon nepýši iba kolagénom, ale aj látkami ako sú glukozamín a chondroitín. Všetko látky s extrémne pozitívnym účinkom na naše vlasy, nechty a kožu. Ak vás napríklad trápi suchá pokožka hlavy alebo nedajbože psoriáza či lupienka, k šampónom a rôznym roztokom určite neublíži pridať aj žraločiu chrupavku a sledovať ako sa vaša pokožka znova raz zregeneruje a dopraje vám rast silných a zdravých vlasov.

Tip na jeden z najlepších kolagénov: Inca Collagen – recenzie, skúsenosti a najlepšia cena

Zlepšenie zraku so žraločou chrupavkou

Najmä u starších osôb sa po pravidelnom užívaní žraločej chrupavky v predpísanom množstve preukázalo zlepšenie zraku. Možno nie natoľko, že okamžite zahodíme okuliare do smetného koša, no človeka poteší aj malý progres, ak ide o jeho zdravie. Žraločia chrupavka vie podporiť aj liečbu ochorenia ako je zelený zákal alebo zaúradovať pri poškodení očnej sietnice vplyvom diabetu.

Kĺby a kosti

Je vhodným riešením pre ľudí trpiacich nie len osteoporózou, ale aj artritídou či reumou. Pre ľudí, ktorí sú nútení zdvíhať v práci či vo voľnom čase ťažké bremená a domov si prinášajú boľavý chrbát, poteší správa, že aj ich bolesť môže byť zmiernená pravidelným užívaním tohto výživového doplnku.

Regenerácia kĺbov a väzov, spomalenie degeneratívnych chorôb a zmien v kĺbovom aparáte, liečba zápalových ochorení či vaskularizácií – to je rad ďalších pozitívnych účinkov, ktoré môžeme očakávať po užití žraločej chrupavky. Naviac ďalšie pomocné látky obsiahnuté v tomto výživovom doplnku fungujú ako úspešný stimulant pre produkciu hlavných zložiek, ktoré tvoria kĺbovú chrupavku v našom tele.

Regenerácia a prevencia pri športesport

Ak ste jedným z tých nadšených športovcov, ktorí si pôjdu ráno radi zabehať a večer vytiahnu z pivnice bicykel, mali by ste myslieť na to, ako aktívne posilniť svoj pohybový aparát ešte predtým akoby mohli prísť prvé problémy. Na druhej strane ani nič nerobenie a povaľovanie sa na gauči nás nechráni tak, akoby sme si boli mysleli. Kĺby sa napokon dokážu opotrebovať aj nadmernou hmotnosťou častokrát zavŕšenou v obezite.

Žraločia chrupavka – recenzie

Hodnotenia užívateľov žraločej chrupavky z eshopu gymbeam.sk

žraločia chrupavka recenzie

Žraločia chrupavka – cena

Cena žraločej chrupavky sa na slovenskom trhu pohybuje medzi 5 až 40€. My odporúčame žraločiu chrupavku od gymbeamu pretože pomer cena/obsah 1 tablety je výborný. Taktiež má veľa pozitívnych hodnotení od zákazníkov.

Žraločia chrupavka gymbeam
žraločia chrupavka gymbeam

 

  • Cena: 9,95€
  • Zloženie(1 tableta): 500 mg žraločia chrupavka prášok
  • Obsah balenia: 100 tabliet
Zdroje

https://plnielanu.zoznam.sk/c/1573/vyhnite-sa-bolavym-klbom-a-osteoporoze-pomoct-vam-moze-zralocia-chrupavka

https://www.zdravienadosah.sk/p-221/shock-star-zralocia-chrupavka-pre-zlepsenie-hojenia-ran-s-protinadorovymi-ucinkami-starlife-60-kaps

http://copomoze.sk/zdravie/389-pomaha-zralocia-chrupavka-na-klby-alebo-ide-len-o-trik-vyrobcov-vyzivovych-doplnkov

https://gymbeam.sk/2300-zralocia-chrupavka-100-caps-gymbeam.html https://www.nasezdravie.sk/magazin/zralocia-chrupavka

https://www.bodyworld.sk/zralocia-chrupavka-shark-cartilage-scitec-nutrition-75-kaps-889 https://www.protein.sk/moze-zralocia-chrupavka-sposobovat-zaludocne-problemy-297-clanok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *