Recenzia Alavis Triple Blend extra silný – kĺbová výživa pre ľudí

Alavis pre ľudí - recenzia

Majiteľom značky Alavis je LightHouse International Inc., kanadská spoločnosť, ktorá svoju činnosť prevádzkuje pod Pharma United Inc. Táto spoločnosť sa primárne venuje veterinárskym prípravkom – konkrétne kĺbovej starostlivosti o kone. Pýši sa spracovaním surovín najvyššej možnej preverenej kvality overenej patentom a vysokým obsahom účinných látok.

O produkte Alavis Triple Blend extra silný – kĺbová výživa pre ľudí 

Alavis Triple Blend extra silný je vhodným výživovým doplnkom určeným na účinnú a hlbokú regeneráciu pohybového aparátu. Je to prípravok kĺbovej výživy zameraný primárne na zvieratá, ale v súčasnosti sa po ňom nebojí siahnuť stále viac a viac ľudí, ako po možno účinnejšej a lacnejšej alternatíve iných výživových doplnkoch na trhu.

Práškový prípravok označený dodatkom „extra silný“ predstavuje novú, vylepšenú a silnejšiu verziu, ktorá je tentoraz naviac obohatená o patentované kolagény. Snáď jedinou značnou nevýhodou, na ktorú sa je možno sťažovať, je samotná chuť tohto produktu. Zdá sa byť horká. Práve preto sa odporúča jeho obsah zmiešať s vodou, čajom, džúsom alebo dokonca jogurtom podľa chuti. Medze predstavivosti sa v tomto prípade nekladú.

Kde kúpiť Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný najvýhodnejšie

Odporúčame nakupovať v týchto zákazníkmi overených eshopoch
Eshop Približná cena Doprava
gymbeam 43,99 € Od 70 € zdarma
prezdravie_logo 45,10 € Od 2,60 €
49,90 € Od 60 € zdarma
44 € Od 60 € zdarma
44 € Od 120 € zdarma


Zloženie produktu Alavis Triple Blend extra silný

Produkt obsahuje nasledujúce účinné látky:

Glukozamín Sulfát 

Táto látka je extrémne významná pre naše chrupavky. Za úlohu má aktívne stimulovať a viesť k syntéze stavebných zložiek chrupavky a taktiež podporuje ich vznik. Dokáže dokonca spomaliť proces osteoartritídy.

Viac o tejto látke sa dozviete v tomto článku: Glukozamín sulfát – aké účinky má na naše kĺby?

Chondroitin sulfát 

Vďaka svojej významnej schopnosti viazať v tkanive vodu mierni bolesti kĺbov, napomáha k lepšej pohyblivosti, pružnosti a odolnosti a zmierňuje zápaly. Je to druhá najvýznamnejšia látka zastúpená vo výživových doplnkoch v oblasti kostí a kĺbového aparátu.

MSM – Methylsulfonyl­methan 

msm prášok
MSM dokáže aj podporiť zdravie pokožky a detoxikovať telo. Ďalšie účinky sa dozviete tu: MSM prášok – 9 fantastických účinkov pre vaše telo

Je to látka obsahujúca síru. Za úlohu si vzala spevňovať väzy a šľachy, zapája sa do tvorby kolagénu. Mimo toho taktiež prispieva k potlačeniu bolesti a zápalov vďaka svojím antioxidačným a detoxikačným účinkom.

Pre športovcov a ľudí aktívnych v pohybe môže byť dôležitá informácia, že látka MSM podporuje aj komplexnú regeneráciu a uvoľnenie svalov, najmä po náročných tréningoch. Pre ľudí po operácií vie táto látka zlepšiť napríklad aj hojenie rán.

Collyss 

Je to kolagén typu I, extrahovaný hydrolýzou z chrupaviek morských rýb, čím sa stáva najčistejším a najúčinnejším typom bioaktívneho kolagénu. Tento typ kolagénu sa vyskytuje v šľachách, kostiach, pokožke a väzivových chrupavkách. V našom tele sa stará najmä o pevnosť pohybového aparátu, výživu našich vlasov, pokožky a nechtov.

Cartidyss 

Kolagén typu II – extrahovaný z rají – vo svojej najvyššej kvalite dosahuje primerané udržiavanie funkčnosti chrupavky a bráni jej prípadnej deformácií.

Pomocné látky: Jablčný pektín 

V rámci zachovania garantovanej kvality nie sú v tomto produkte pridané žiadne farbivá ani konverzačné látky.

Alavis pre ľudí zloženieRecenzia Alavis Triple Blend extra silnýAlavis pre ľudí dávkovanie

Účinky dosiahnuté pri pravidelnom užívaní produktu Alavis Triple Blend extra silný 

 1. Výživa a ochrana chrupaviek a tkanív
 2. Regenerácia po cvičení a športe
 3. Zníženie bolestivosti pohybového aparátu
 4. Zlepšenie celkovej pohyblivosti a flexibility
 5. Prevencia zranení a urýchlenie hojenia
 6. Zlepšenie celkovej kondície a fyzickej výkonnosti
 7. Obnova po preťažení spôsobeným prácou alebo koníčkom
 8. Pomoc pri začiatočných a stredne ťažkých chorobách kĺbov

Je Alavis Triple Blend skutočne vhodný pre človeka?

Toto je na počudovanie ťažká a zložitá otázka. Zástancovia Alavis Triple Blend tvrdia, že prípravok obsahuje rovnaké pomocné látky ako liečivá z rovnakej oblasti určené pre ľudí. Naviac zastávajú názor, že produkt pre kone je ešte o niečo málo účinnejší. Napriek tomu stále platí, že čo je prospešné pre koňa, nemusí byť až tak prospešné pre človeka.

Ľudský tráviaci trakt funguje napokon na trocha odlišnom princípe. Dávkovanie vzhľadom na váhu koňa a človeka môže byť extrémne zavádzajúce a pri nesprávnom určení dávky aj nebezpečné. Produkt určený pre zvieratá takisto neprechádza rovnakou kontrolou a testovaním, akoby prechádzal liek určený pre ľudí. Napriek tomu sa mnohí ľudia rozhodnú zaexperimentovať a vyskúšať jeho účinky na vlastnej koži.

Alavis pre ľudí

Výrobca však neostáva voči volaniu trhu hluchým a slepým. Svižne reaguje na dopyt po tomto výrobku – konkrétne jeho verzii Alavis pre ľudí – a v danej situácií ponúka vhodnú alternatívu – je to Barnys Triple blend extra silný. Účinné látky sú v tomto prípade rovnaké, ale ich množstvo zodpovedá potrebám človeka. Cenovo sú oba výživové doplnky v podobnej cenovej relácií. V rámci porovnania s inými produktmi s podobnými účinkami, Alavis je obľúbený hlavne pre jeho zvyčajne nižšiu cenu.

Ohlasy verejnosti a odborníkov

Väčšina ľudí hodnotí produkty Alavis kladne a nedá na nich dopustiť – či už ide o doplnky pre kone alebo o produkty špeciálne pre ľudí. Napriek tomu niektorí odborníci sa voči tomuto produktu a jeho pôsobeniu stavajú dosť skepticky. Dokonca pár z nich sa nebojí zájsť až tak ďaleko, aby si dovolili tvrdiť, že tento typ prípravkov sa pri trávení rozloží a do kĺbov sa nedostane vôbec nič alebo ak tak, iba veľmi málo účinných látok. Neboja sa ohnať sa aj pojmami ako je placebo efekt.

Tak či onak faktom ostáva, že konkrétne reakcie a osobitné skúsenosti ľudí ostávajú naklonené aj pre produkt Alavis Triple Blend extra silný aj pre jeho druhú verziu. Výber je už na každého vlastnom uvážení.

Alavis pre ľudí – dávkovanie

Eshop prezdravie.sk uvádza 1 odmerku denne čo je 4,5 gramov prášku rozmiešať s vodou. Pre zlú chuť niektorý, ľudia vmiešavajú do proteínových shakeov aby ju necítili. Tento spôsob by nemal nijak zmeniť účinok tohto výrobku ale neodporúča sa ho konzumovať so sladenými nápojmi ako je napríklad sprite, coca cola atď. Výrobca uvádza 3 mesiace užívať a 1 mesiac si dať pauzu.
Alavis pre ľudí rozpustnosťAlavis Maxima Triple Blend Extra silný pre ľudí

Alavis pre ľudí – cena

Podľa portálu heureka.sk sa cena tohto produktu pohybuje v rozpätí od 38,90€ až niečo cez 52€. No pomerne najvýhodnejšie je kúpiť ALAVIS MAXIMA Triple Blend Extra Silný 700g v eshope gymbeam.sk.

ALAVIS MAXIMA Triple Blend Extra Silný 700g - kĺbová výživa pre ľudí

alavis pre ľudí

 • Cena: 43,99€
 • Doprava: 1,90€
 • Eshop: gymbeam.sk
 • Výdrž 1 balenia: 5 mesiacov
 • Bez laktózy
 • Bez lepku

 

Zhrnutie

Podľa skúsenosti užívateľov tejto kĺbovej výživy je jasné, že je jedna z najlepších na trhu. To vďaka svojmu bohatému a kvalitnému obsahu chondroitínu, glukozamínu a MSM. Ďalšou výhodou je denné dávkovanie v porovnaní s obsahom jedného balenia. Jedno balenie(700g) vám tak vydrží na vyše 5 mesiacov čo je ďalšia výhoda oproti iným kĺbovým výživám.

Je len na vás či sa rozhodnete pre verziu určenú pre ľudí alebo pre kone. Z finančného hľadiska sa viac oplatí tá pre kone no podľa môjho názoru ak sám výrobca neodporúča konzumovať veterinárnu verziu a preto si dal námahu vytvoriť verziu pre ľudí tak niečo na tom bude a preto odporúčam užívať Alavis Triple Blend pre ľudí.

Zdroje

https://www.prezdravie.sk/alavis-triple-blend-extra-silny-700-g.html

https://www.mall.sk/vitaminy-kona/alavis-triple-blend-extra-silny-700-g

https://www.fitform.sk/kategoria/k-bova-vyziva/alavis-triple-blend-extra-silny-700-g/

https://www.benu.cz/alavis-a-jeho-vyuziti-pro-lidi#toc-proc-alavis

https://www.testino.cz/alavis-pro-lidi https://muj-lekar.cz/alavis-pro-lidi/

 

2 thoughts on “Recenzia Alavis Triple Blend extra silný – kĺbová výživa pre ľudí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *