Kolagén 4000 – účinná podpora vašich chrupaviek a zdravia(recenzie, skúsenosti, cena)

kolagen 4000

Kolagén – látka často ospevovaná v televíznych reklamách na obrazovkách našich televízorov. Vykúka na nás, zdá sa, na každom rohu, aby pripomenula, že takto dobre nebudeme vyzerať večne. No a pravdepodobne ani tie naše chrupavky a pohybový aparát nebudú vždy bezproblémové. Prečo teda so starostlivosťou nezačať už teraz?

Čo je to kolagén?

Určite treba poznamenať, že kolagén je v prvom rade látka, ktorá sa nachádza a aj produkuje v našom vlastnom tele. V mladších rokoch sa tak deje oveľa rýchlejšie a v dostačujúcich množstvách. Problém nastáva až s častokrát nemilosrdne pribúdajúcim vekom. Prístup ku kolagénu teda nie je trvalý. Je potrebné včas zabezpečiť jeho nový zdroj, ktorý bude v našom tele pôsobiť najlepšie a najúčinnejšie ako sa dá.

Viac o kolagéne sa dozviete tu.


kolagen 4000
Cena: 20,99€

 • podporuje tvorbu kolagénu a prirodzenú funkciu chrupaviek
 • udržiava hladinu vápnika v krvi
 • bojuje proti zápalovým ochoreniam

Charakteristika produktu Kolagén 4000

Výživový doplnok Kolagén 4000 je výnimočný svojou vysokou koncentráciou hlavných účinných zložiek. Konkrétne číslo – 4000 – v názve nie je náhodou. Udáva nám množstvo mg kolagénu typu I.,II. a III. na jedno vrecúško. A že ho nie je málo!

Naviac obsahuje aj vitamíny D3, C, vápnik či kyselinu hyalúronovú. V práškovej forme ho organizmus rýchlo prijíma v účinne vstrebá.

Tento konkrétny produkt sa, žiaľ, nevyznačuje nevýraznou chuťou. Nemá možnosť splynúť s inými príchuťami vašich obľúbených nápojov. Obsahuje totižto arómu granátového jablka. Kto však túto chuť obľubuje, aj táto informácia je pre neho výhrou.

Zloženie Kolagénu 4000 (presnejšie určené v mg na 1 vrecúško)

Kolagén typu I. a III. (3990 mg) = Kolagén typu I. je ten najrozšírenejší v našom organizme, prítomný v kostiach, šľachách, zuboch, pokožke a nechtoch. Tvorí až 90% všetkého kolagénu, ktorým disponujeme a zároveň v podobe výživového doplnku je účinným stimulantom pre produkciu nášho vlastného kolagénu. Kolagén typu III. mu v týchto úlohách účinne napomáha.

Kolagén typu II. (10 mg) = Ten sa konkrétne nachádza v chrupavkách a slúži na zachytávanie chrupkových buniek.

Kyselina citrónová (1120 mg) = Prirodzene sa nachádza v rôznych druhoch ovocia a zeleniny. Je zdrojom minerálov a funguje ako ochranná, konzervačná látka a dochucovadlo.

Vápnik (52,5 mg) = Ostáva základnou zložkou kostného tkaniva. Dôležitý je pre správnu činnosť srdca, nervov, svalov a na podporu správnej zrážanlivosti krvi.

Sodík (100 mg) =  Bojuje proti únave, bolestiam hlavy, podporuje jasnú myseľ a uvoľňuje tiež kŕče.

Kyselina askorbová – vit. C (50 mg) = Vitamín C znižuje únavu a vyčerpanosť a ochraňuje naše bunky pred oxidatívnym stresom. Stará sa tiež o hojenie rán a posilnenie nášho imunitného systému.

Vit D3 (1,25 μg) = Dôležitý najmä pre kosti a zuby, no funguje aj pri problémoch s vysokým krvným tlakom. Je nevyhnutný pre vstrebávanie fosforu a vápnika.

Sukralóza (19 mg) = Veľmi kvalitné náhradné sladidlo. Neprijímajú sa z neho žiadne kalórie a neovplyvňuje ani hladinu cukru v krvi.

Bromelaín (40 mg) = Enzým, ktorý pomáha rozkladať nadbytočný tuk v tele a zmierňuje bolesť pohybového aparátu.

Kys. hyalurónová (0,5 mg) = Prirodzene sa vyskytuje v chrupavke v synoviálnej tekutine, ďalej funguje v ďasnách, pokožke a dýchacích cestách. Má protizápalové účinky, redukuje príznaky staroby, zmierňuje bolesti a znižuje trenie chrupavky.

Azorubín (potravinárske farbivo): 10 mg

Účinky Kolagénu 4000

 • Regenerácia kolagénovej štruktúry chrupavky
 • Regenerácia po cvičení a nadmernej fyzickej záťaži
 • Dodanie potrebných stavebných látok pre chrupavky
 • Posilnenie spojivového tkaniva, aby účinne odolávalo veľkým nárazom
 • Spevnenie a vylepšenie pružnosti chrupavky
 • Tíšenie chronickej bolesti pohybového aparátu
 • Boj proti zápalovým a degeneratívnym ochoreniam
 • Účinná pomoc pri osteoartróze
 • Uvoľňovanie stuhnutosti
 • Výživa pokožky (elasticita a pevnosť)
 • Boj proti celulitíde
 • Podpora zdravo vyzerajúcich vlasov a nechtov
 • Účinná pomoc na problémy tráviaceho ústrojenstva a pečene

Kolagén 4000 – skúsenosti a recenzie

Väčšina ľudí užívajúcich produkt Kolagén 4000 sa zhoduje v tom, že jeho najväčší prínos je možné odpozorovať hlavne v oblasti zmiernenej bolestivosti kĺbov, prekonania tzv. rannej stuhnutostizvýšenej pohyblivosti.

Dámy vyzdvihujú pozitívne účinky na pleťvlasy. Športovci zasa uvádzajú zníženie pocitu únavy v kolenách a celkové zlepšenie mobility v kĺboch. Plusom je aj rýchla regenerácia svalstva po tréningu.

Avšak viacerí užívatelia v svojich recenziách zdôrazňujú, že rozsah účinkov záleží aj od konkrétneho prípadu. Napríklad pri pomoci chrupavkám, ďalšími faktormi môžu byť redukcia váhy, rehabilitácia a cvičenie aj udržiavanie zdravého životného štýlu. Takmer všetci sa tiež zhodujú v názore, že od produktu netreba čakať zázraky hneď po jednom mesiaci užívania. Pozitívne účinky sa u väčšiny prejavili až po 3- až viacmesačnom užívaní.

Hodnotenia užívateľov tohto produktu na portáli heureka.sk

kolagen 4000 skusenosti

Kolagén 4000 – cena

Cena výživového doplnku Kolagén 4000 sa pohybuje v relácií približne 20€. Produkt nie je viazaný na lekársky predpis.

Stada Kolagén 4000

kolagen 4000

Každá dávka tohto doplnku výživy obsahuje dva typy kolagénu.

 • Kolagén typ I.: 3990 mg
 • kolagén typ II.: 10mg

Okrem kolagénu obsahuje aj ďalšie zdraviu prospešné vitamíny ako je:

 • Vitamín C
 • Vitamín D
 • Kalcium

Dávkovanie: 1 až 3 krát denne zmiešať 1 vrecúško s 200 až 300 ml vody

Cena: 20,99€

Výdrž 1 balenia: 10 až 30 dní

Zdroje

https://www.vitalmix.sk/stada-pharma-slovakia-s.-r.-o./kolagen-stada-3×30-vrecusok-3mesacna-kura?page_id=29714&gclid=Cj0KCQjwi43oBRDBARIsAExSRQHx_iz8FtQajdL_NT_n48PK99cej2EGpK7pe87p77HDrQBhKC8rHesaAjatEALw_wcB

http://www.osteoporoza.sk/pacienti/vyziva/vapnik/

https://www.kompava.sk/sukraloza-a-jej-vplyv-na-nase-zdravie https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-895/bromelain

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *