Inca Collagen – recenzie, skúsenosti a najlepšia cena

inca collagen

Produkt, ktorý oživí pleť, vyčistí vrásky, obnoví nechty, vyživí vlasy a kĺby? Že taký nie je? A predsa nám spoločnosť Inca Collagen ponúka produkt rovnomenného názvu, ktorý všetko toto dokáže. Romana Ljubasová, zakladateľka značky a veľká milovníčka prírody sa rozhodla svoju filozofiu pretaviť do výživového doplnku s veľkými ambíciami spomaliť starnutie a pomôcť k fyzickej a psychickej pohode. Inca Collagen sa stal do tretice menom tohto veľkého plánu.

Využite kupón na 5€ zľavu na Inca Collagen. Stačí pri nakúpe napísať do políčka zľavového kupónu CHCEMZLAVU

O produkte Inca Collagen

Inca Collagen je výživový doplnok vyrábaný z morských rýb. Obsahuje 100% morský bioaktívny kolagén, ktorý sa vyznačuje svojou výbornou schopnosť účinne a rýchlo sa vstrebávať. Unikátny je tento produkt práve preto, že si zachováva formu trojitej špirály typickej pre bielkoviny živočíchov, čo v praxi znamená, že je najviac príbuzný nášmu vlastnému kolagénu.

V ľudskom tele sa správa nanajvýš aktívne a dosahuje tak všestranné pozitívne účinky. Je pravda, že náš organizmus si dokáže kolagén vyrobiť aj sám, no jeho produkcia sa s pribúdajúcim vekom (najčastejšie po 25. roku života) spomaľuje a stáva sa komplikovanou. Po 40. roku života sa kolagén dokonca netvorí už takmer vôbec.

Zloženie Inca Collagenu

Inca Collagen balenie obsahuje 30 vrecúšok, každé jedno s obsahom 3000 mg hydrolyzovaného kolagénu. Tradične sa užíva jedno vrecúško kedykoľvek počas dňa alebo večer pre napomáhanie telu k nočnej regenerácií. Jeden balíček sa rozmiešava v 200 až 300 ml tekutiny, pričom jej charakter nie je obmedzený. Môže to byť voda, mlieko či džús (okrem grapefruitového, ktorý sa neodporúča).

Balíček Inca Collagenu obsahuje tri kolagénové prémiové typy, ktoré sú zároveň tie najdôležitejšie pre náš organizmus.

Kolagén I. typu je ten najrozšírenejší. Nájdeme ho v našich kostiach, zuboch a v pokožke (tvorí viac ako 90% kolagénu, ktorý sa tvorí v našom organizme). V jednom vrecúšku je koncentrovaných 80% tohto typu kolagénu.

V našich chrupavkách pracuje a udržiava ich pevnosť najmä kolagén II. typu. Jedno vrecúško obsahuje 19,5% tohto kolagénu.

Kolagén III. typu je prospešný vďaka väčšiemu obsahu proteoglykánov a glykoproteínov. Vyskytuje sa všade tam, kde aj kolagén typu I.

Inca Collagen – účinky

To, že naše telo už nestíha vyrábať dostatočné množstvo kolagénu sa na ňom skôr či neskôr výrazne podpíše. Najčastejšie ide práve o prejavy ako sú starnutie pleti a nechtov, bolesti kĺbov, zhoršená ohybnosť či podstatne oslabená kvalita vlasov. Pri pravidelnom užívaní Inca Collagenu by sa mali prejaviť nasledujúce pozitívne účinky pre náš organizmus.

 • Spomalenie starnutia

Mnoho ľudí sa s pribúdajúcim vekom až príliš rýchlo zmieri s príznakmi starnutia na ich tvári a tele, pričom častokrát siahajú práve po nesmierne drahej, všemožne ospevovanej kozmetike ako vonkajšiemu riešeniu tohto stavu. Inca Collagen však núka vnútornú obnovu, ktorá je pre naše telo prirodzenejšia.

Po pravidelnom užívaní napomáha zabráneniu tvorby vrások, zachováva pružnosť a dostatočnú hydratáciu pokožky, obnovuje kožné bunky, spevňuje a zjemňuje viditeľnosť hlbokých vrások a účinkuje aj na strie.

V pokožke funguje ako výplň, ktorá ju vypína a dodáva jej žiarivosť, zjednocuje tón pleti a zachováva čo najhladšiu textúru. Veľmi dobré účinky sa prejavujú aj pri problémoch s popraskanými žilkami, zvädnutej či ovisnutej pleti, suchej pokožke, popraskaných pier či tvorby pigmentových škvŕn.

 • Živiny pre poškodené vlasy

Ďalšou radou pozitívnych účinkov sa Inca Collagen môže popýšiť v oblasti výživy vlasov. Nemálo ľudí – muži či ženy – disponujú až chorobným strachom z vypadávania, rednutia či šedivenia vlasov. Našu korunu krásy sa snažíme obnovovať rôznorodými vlasovými prípravkami, ktoré niekedy narobia väčšiu neplechu a len ťažko poskytnú trvalú a viditeľnú pomoc.

Inca Collagen je riešením na suché, lámavé vlasy, slabý rast či dokonca až ich stratu, pričom ako plus dodáva vlasom lesk, pevnosť, dostatočnú výživu a objem.

 • Zdravé a pevné nechty

Ďalšou oblasťou pôsobenia sú nechty. Najčastejšie problémy pri nedostatku kolagénu v tele sa prejavujú ako ich štiepenie, lámanie a celkové oslabenie. Inca Collagen podporuje ich rast a navracia im pružnosťpevnosť.

 • Posilnenie pre športovcov

Pre športových nadšencov predstavuje pravidelné užívanie aktívny a kvalitný zdroj na regeneráciu po tréningoch najmä pre ich kĺby a šľachy, ktoré sa hlavne u bežcov ľahko opotrebujú. Zohráva aj významnú rolu pre budovanie svalov.

Rovnako je tento doplnok prospešný aj pre ľudí, ktorí trpia rôznymi ochoreniami alebo oslabením týchto spomínaných partií či sa nachádzajú v stave po úraze. Produkt zlepšuje pohyblivosť, zmierňuje bolesť a lieči aj rôzne kožné ochorenia ako sú plesne, zápaly a pomliaždeniny.

Výskyt a zaujímavosti o kolagéne v ľudskom tele:

 • celé telo najmä: pokožka, kosti, spojive tkanivá, zuby, vlasy, svaly
 • niektoré druhy kolagénových fibril sú silnejšie ako oceľ
 • UV žiarenie, slnečné svetlo a fajčenie nepriaznivo vplýva na tvorbu kolagénu

Tento doplnok vlastní certifikát antidopingového laboratória, ktorý ním potvrdzuje jeho pozíciou ako veľmi kvalitného a čistého produktu. Naviac Inca Collagen je bezlepkový, vhodný pri špeciálnych diétach a režimoch. Nie je síce vhodný na užívanie v tehotenstve, ale pre dojčenie to už neplatí.

Napokon mnoho ľudí bude asi uvažovať, či jednoducho ako riešenie nepostačí jednoducho krém s určitým obsahom kolagénu. Treba si však uvedomiť, že kolagén dodávaný zvonka nemá rovnako silný účinok ako jeho konzumácia. Kvalitný krém určite pleti dodá množstvo potrebných živín, ale po čase sa zotrie alebo zmyje, zatiaľ čo kolagén prijatý konzumom v tele pracuje nepretržite.

Ohlasy na Inca Collagen 

Produkt má na trhu mimoriadne dobré ohlasy. Častokrát je používaný a odporúčaný modelkami, make-up artistmi, trénermi, fashion blogermi či športovcami. Avšak je potrebné pamätať aj na to, že Inca Collagen nie je určený iba pre ženy. Dôkazom tohto tvrdenia sú aj mnohé pozitívne ohlasy od pánov, ktorí sa neboja o svoj zovňajšok starať a napomôcť tak svojmu životnému štýlu stať sa zdravším a dlhodobo priaznivým.

Ak chcete vedieť aké potraviny zvyšujú prirodzenú tvorbu kolagénu v tele tak si prečítajte tento článok: Kolagén v strave – potraviny, ktoré zvyšujú tvorbu kolagénu

Balenie Inca Collagen

Inca collagen je zabalený do praktickej škatuľky, ktorá obsahuje 30 vrecúšok.(1 balenie vydrží na 30 dní užívania)

balenie_incacollagen

1 vrecúško obsahuje 3g hydrolyzovaného kolagénu

Inca Collagen – cena a dávkovanie

Dávkovanieincacollagen_uzivanie

Do prázdneho pohára vsypte obsah 1 vrecúška a následne zalejte 2 až 3dcl vody, mlieka, džúsu alebo iného nápoja. Odporúčaná frekvencia dávkovania je 1 vrecúško denne takže 1 balenie vydrží 30 dní. Neodporúča sa aby tento produkt užívali deti a tehotné ženy.

incacollagen_uzivanie

 

 

Pozor! Pri užívaní najprv vsypte obsah vrecúška do pohára a až potom zalejte pretože ak to urobíte naopak tak vzniknú hrudky.

 

 

 

Ak kúpite Inca Collagen v oficiálnom obchode tak dostanete ako darček balenie vitamínu C

Cena

Cenová relácia tohto produktu je vyššie ako iné produkty. Zato ale omnoho kvalitnejšia. Jedno balenie, ktoré vydrží celý mesiac na úvod užívania, stoji 49 €. Je to málo alebo to je veľa? Netvrdíme, že by ste nenašli lacnejšie alternatívy, avšak rozhodne ich zloženie a kvalita nebudú dosahovať úroveň tohto prémiového a 100 % prírodného produktu bez náhrad a nekvalitných prímesí.

Je potrebné znovu pripomenúť, že Inca Collagen obsahuje prémiové a pre telo najdôležitejšie typy kolagénu I až III., ktoré sú vyrábané vo Švajčiarsku. Kolagén a jeho účinky boli preverené klinickou štúdiou vo Veľkej Británii.

Naše skúsenosti s výrobkom a oficiálnym eshopom Inca Collagen

Pri doručení produktu z oficiálneho eshopu nebol žiadny problém, prišiel nepoškodený a včas tak ako mal. Obsah celého balíka bolo 1 balenie s 30 vrecúškami, 1 balenie vitamínu C so šípkami a informačný leták spolu so vzorkou zdarma. Cena bola po uplatnení kupónu 44€ pričom pri nákupe nad 40€ je poštovné zdarma. 

Rozpustnosť produktu je výborná, stačilo pár zamiešaní lyžičkou. V čom vidím veľké negatívum tohto produktu je odporná chuť. Preto odporúčam zmiešavať s džúsom.

Ja ako 23 ročný muž môžem povedať že po 3 týždňoch užívania ma pri fyzickej záťaži ako je beh, drepy atď. som pocítil menšiu bolesť v kolenách ako pred začatím užívania. Takže z vlastnej skúsenosti usudzujem, že účinky tohto produktu sú pravdivé ale treba dbať aj na správnu a zdravú životosprávu.

incacollagen skusenosti

Výhody

 • produkt s jedinečným zložením
 • 1 dávka obsahuje až 3g hydrolyzovaného kolagénu
 • pri kúpe v oficiálnom eshope je k baleniu darček vitamín C a vzorka zdarma
 • dobrá rozpustnosť
 • praktické balenie(1 dávka=1 vrecúško)

Nevýhody

 • vysoká cena
 • nepríjemná chuť

 

Skúsenosti užívateľov Inca Collagen

hodnotenie_IncaCollagen_heureka
Hodnotenie Inca Collagen užívateľov na portáli heureka.sk

Porovnanie cien Inca Collagen – najlacnejšie riešenie=najlepšia cena

Odporúčame kupovať Inca Collagen v oficiálnom eshope, v ktorom to vychádza po uplatnení kupónu cenovo najvýhodnejšie a navyše dostanete ako darček balenie vitamínu C.

incacollagen_logo

 • Oficiálny Eshop: Incacollagen.sk 
 • Cena: 49€
 • Doprava: nad 40€ ZDARMA
 • Zľavový kupón(5€): CHCEMZLAVU

lieky24

 

 • Eshop: Lieky24.sk
 • Cena: 44€
 • Doprava: nad 15€ ZDARMA
 • Zľavový kupón: NIE JE

prezdravie_logo

 

 • Eshop: prezdravie.sk
 • Cena: 46,10€
 • Doprava: nad 40€ ZDARMA
 • Zľavový kupón: NIE JE

lekarentriveze_logo

 • Eshop: lekarentriveze.sk
 • Cena: 45€
 • Doprava: nad 49€ ZDARMA
 • Zľavový kupón: NIE JE

Zdroje

https://www.incacollagen.sk/wp-content/uploads/2018/05/Strucny-popis-vyrobku-IC.pdf

http://www.romanaljubasova.com/p/inca-collagen.html

Inca Collagen – aké sú jeho účinky, cena a recenzie užívateľov

Recenzia na morský kolagén zo Švajčiarska – Inca Collagen

Obsah a zloženie Inca Collagenu

https://valeas.cz/damska-jizda/239-pravda-nebo-lez-inca-collagen

https://www.zdravieastyl.sk/zdravie-a-zivotosprava/608-morsky-kolagen-inca-collagen-tip-na-darcek-k-narodeninam-na-vianoce-alebo-len-tak-pre-partnera

Páčil sa vám tento článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *